Personal Personal

Katrineholms bibliotek

Anette Ahlin
Biblioteksassistent
0150-48 80 42
anette.ahlin@katrineholm.se

 

Lama Alkallas
Bibliotekarie
0150-576 30
(till informationsdisken)
lama.alkallas@katrineholm.se

 

Sara Andersson
Bibliotekarie
0150-576 30
(till informationsdisken)
sara.andersson3@katrineholm.se

 

Krister Aronsson
Bibliotekarie
0150-576 30 (till informationsdisken)
krister.aronsson@katrineholm.se

 

Annika Elmhag
Barnbibliotekarie
0150-576 40
annika.elmhag@katrineholm.se

 

Kjell Gustafsson
Biblioteksassistent
0150-576 21
kjell.gustafsson@katrineholm.se

 

Marie Gustafsson
Bibliotekarie
0150-576 22
marie.gustafsson@katrineholm.se

 

Linda Göth
Bibliotekarie
0150-576 28

linda.goth@katrineholm.se

 

Lisa Harlin
Bibliotekarie
0150-576 21
lisa.harlin@katrineholm.se

 

Inger Hedby
Bibliotekarie
0150-576 24
inger.hedby@katrineholm.se

 

Björn Hellberg
Bibliotekarie
070-5700943
bjorn.hellberg@katrineholm.se

 

Bengt Hurtig
Bibliotekarie
0150-569 98, 0155-753 08, 076-3967650
bengt.hurtig@katrineholm.se

 

Krister Karlsson
Biblioteksassistent
0150-576 29
kristero.karlsson@katrineholm.se

 

Annika Larsson
Bibliotekarie Sandbäcksskolan
0150-573 63
annika.larsson2@katrineholm.se

 

Cecilia Larsson
Socialbibliotekarie
0150-576 37
cecilia.larsson@katrineholm.se

 

Laine Mägi
Bibliotekarie
0150-576 41
laine.magi@katrineholm.se

 

Hanna Rasmussen
Bibliotekschef
0150-576 36, 072-707 09 52
hanna.rasmussen@katrineholm.se

 

Karolina Rochling
Bibliotekarie
070-570 06 82

karolina.rochling@katrineholm.se

 

Erik Sjöberg
Bibliotekarie
070-5701477
erik.sjoberg@katrineholm.se

 

Janette Wigh
Bibliotekarie
0150-576 30 (till informationsdisken)
janette.wigh@katrineholm.se

 

Veronica Wilsson
Bibliotekarie
0150-576 22
veronica.wilsson@katrineholm.se

 

Karin Zetterberg
Bibliotekarie
0150-576 33
karin.zetterberg@katrineholm.se

 

 

Övrig personal:

____________________

 

Utställningar:

Kennet Åström
0150-578 31
kenneth.astrom@katrineholm.se

____________________

 

Bokning av lokaler:

Jeanette Johansson
0150-576 42
jeanette.johansson@katrineholm.se

____________________

 

Program:

Marie Andersson
0150-576 35
marie.andersson6@katrineholm.se

Rebecca Allen
rebecca.allen@katrineholm.se

____________________

 

Webbredaktör:

Ann-Louise Törling
0150-576 25
ann-louise.torling@katrineholm.se

 

Kommunikatör:

Caroline Kvick
0150-576 29
caroline.kvick@katrineholm.se

Sök i bibliotekets katalog
www.katrineholm.se

 

Bokhylla

Postadress: Katrineholms kommun, Kultur- och turismförvaltningen, Biblioteket, 641 80 Katrineholm
Telefon: 0150-576 30   |  E-post: biblioteket@katrineholm.se